14:01

ČlánkyTechnika


Dropbox: zabudnite na prenášanie dát

18.02.2011 15:06  /   1

Dropbox je program alebo lepšie povedané služba, ktorá neustále synchronizuje obsah vybratého priečinku vo vašom počítači s webovým úložiskom na serveroch Dropboxu.

 |

Túto službu môžete začať využívať úplne bezplatne, no musíte sa uspokojiť s 2 GB priestoru pre vaše synchronizované súbory. Tento priestor je možné rozšíriť buď zadarmo, pomocou referal programu (až do 8 GB),   alebo platením mesačných poplatkov (50 alebo 100 GB). Do služby sa môžete zaregistrovať na oficiálnej stránke.

Svoje úložisko môžete začať využívať hneď po registrácii. Možností ako využívať Dropbox je viac. Dropbox má momentálne tri oficiálne používateľské rozhrania: stránka Dropboxu, aplikácia pre počítač a aplikácia pre mobilné zariadenia. Vy môžete využívať hociktoré s týchto používateľských rozhraní a môžete si byť istý, že vaše súbory budú prístupné zo všetkých zariadení, na ktorých tieto rozhrania používate. Teraz si poďme v krátkosti predstaviť všetky tri používateľské rozhrania.

Dropbox stránka

Toto rozhranie, ktoré má prístup ku všetkým možnostiam Dropboxu, poskytuje možnosť prezerať, nahrávať a sťahovať súbory. Pomocou tohto rozhrania môžete jednoducho zadefinovať zdielané priečinky, ktoré sú zdielané medzi vami a inými používateľmi Dropboxu. Tiež si môžete vytvoriť tzv. verejné odkazy na hociktorý súbor. Tieto súbory si následne, cez odkaz, môže pozrieť hocikto, kto má k dispozícii internetový prehliadač. K tomuto rozhraní môžete po prihlásení pristupovať zo stránky dropbox.com.

Dropbox aplikácia


Aplikácia pre počítač

Dropbox aplikácia je dostupná pre platformy Linux, Windows a Mac OS X. Táto aplikácia má za úlohu udržať váš Dropbox priečinok, ktorý je v počítači, zosynchronizovaný s Dropbox úložiskom. Táto synchronizácia je instantná. To znamená, že sa začne hneď, ako zmeníte nejaký súbor vo vašom Dropbox priečinku. Dropbox je pomocou tejto aplikácie dobre integrovaný do štandartných prehliadačov súborov na všetkých podporovaných platformách. Táto integrácia zahŕňa možnosti v kontextovej ponuke nad súbormi v Dropbox priečinku. Medzi tieto možnosti patrí zapnutie zdieľania priečinku a vytvorenie verejného odkazu. Aplikáciu si môžete stiahnuť z oficiálnej stránky.

Dropbox menu

Dropbox nastavenia

Aplikácia pre mobil

Túto variantu Dropboxu si môžete stiahnuť pre platformy Android, iPhone, iPad a Blackberry. Táto aplikácia sa, rovnako ako aplikácia pre počítač, dobre integruje to prostredia operačného systému zariadení. Vďaka tejto integrácie si jednoducho pošlete obrázok, video alebo pesničku z mobilu do svojho Dropbox úložiska. Rovnako ľahko môžete prechádzať súbory vo svojom úložisku a poprípade ich sťahovať a prezerať. Súbory niesu synchronizované automaticky, ako to je v prípade aplikácie pre počítač, čo výrazne šetrí obmedzenú pamäť mobilných zariadení. Túto variantu aplikácie si môžete stiahnuť z oficiálnej stránky.

Mobilná verzia aplikácie Dropbox

To by bolo k tejto synchronizačnej službe všetko. Pokiaľ by ste, však, chceli niečo doplniť, poprípade upozorniť na program, ktorý má podobnú funkcionalitu, môžete využiť diskusiu pod článkom.


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Názory iných Váš názor a názory iných


1.

marcelv o 17:57 02.03.2011

pouzivam k svojej spokojnosti. na platforme os x. a aj f iphone. )

Váš názor Váš názor