14:01


Laky_PNS: Album Maiestas bude posun môjho zmýšľania

23.02.2011 21:03  /   1

K rapu som sa dostal už dávno. Nahrávať sme začali cca 2 roky dozadu. Prišiel som na novú školu a spolužiak si písal básničky.

 |

Adrián Byrtus vyspovedal mladého Lakyho z PNS (PrioritaNevzdávaťSa)

Ako si sa dostal k rapu ?

K rapu som sa dostal už dávno. Nahrávať sme začali cca 2 roky dozadu. Prišiel som na novú školu a spolužiak si písal básničky.
Mrte ma to ťahalo, dať niečo dokopy, a tak som mu navrhol, aby sme niečo spravili. Spoznal som sa v tých dňoch aj s Uwem ktorý sa k nam socol. Zohnali sme si prvú hudbu, na feat. ADiss-a ktorý nás zobral do Zion 5 a odvtedy to už išlo.

Čo rodičia , podporujú ťa ?

Rodičia sa stavajú k tomu pozitívne. Vždy som niečo začal a vykašľal sa na to. Takže zo začiatku čakali od toho niečo podobné, ale časom zmenili postoj a podporujú ma. Niekedy si tie peniaze na to štúdio požicať musím, keďže chodim do školy , nie do práce.

V takom veku sa málokto zo SR dokázal dostať na takú uroveň na akej je PNS, čomu patrí vďaka?

Keď si stanovíš, že niečo chceš a makáš preto, tak sa to jednoducho, skôr či neskôr, dostaví. Samozrejme že celý náš "úspech" majú na triku chalani z H16. Keby nás vtedy na ten mixtape nedali, bohvie, kde by sme boli teraz. Vďačím všetkému čo ma/nás posunulo takže neni to konkrétne.

Pripravuješ Sólo album Maiestas , podľa čoho si zvolil tento názov?

Maiestas znamená veľkoleposť/dôstojnosť. A taký chcem byť človek. Vysvetľujem to tam hneď v prvom tracku. Dá sa tak povedať ze ten album je určitý posun môjho zmýšľania.

Budú aj nejakí špeciálni hostia?

Nebudú. Načo? Presvedčiť ľudí, že si viem zohnať známych ľudí na spoluprácu som už asi presvedčil dostatočne. Teraz je len na mne ukázať skill či na to mám aj sám.
Samozrejme hostia tam budú,. ale nič veľké.

A čo podmazy, akých producentov si oslovil, kdo sa na albume bude nachádzať?

Na produkciách som nikdy nechcel šetriť. Takže som sa podľa toho riadil aj pri tomto albume. Mám tam hudbu od Mad Skilla, 4 hudby od Emeresa, nejaké hudby mi dal NoRo, jednu Taifun a Kynetik mi poposielal mrte vecí a 3 šupy sme dali dokopy.

Dočítal som sa, že PNS plánuje featuring s bratmi z NH6, takže sa dočkáme rapovej spolupráce Košice - Bratislava?

V podstate už sme dohodnutí. Popravde najprv som z nich mal zmiešané pocity. Ale keď som s Heňom kecal, tak ma strašne prekvapil jeho postoj k životu. Celkovo ich za toto strašne cením.

Galéria k článku


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Názory iných Váš názor a názory iných


1.

Janka o 02:30 25.02.2011

Škoda, že je tak neskoro v noci, aj by som si pustila muzičku. Musím počkať do rána. LAKYmu držím palce, nech sa spolupráca s NH6 vydarí.

Váš názor Váš názor