14:01


Chcem silno zavrieť dvere za pár vecami, uvidíme či v druhých budú schody hore

03.02.2011 10:22  /   8

Redaktor tvojden.sk, Adrián Byrtus, v ďašom rozhovore spovedá mladého rappera, ParaziTT-a.

ParaZiTT |

ParaZiTT

tvojden.sk: Zdravím Ťa, na začiatok by sa patrilo, aby si sa nám tak trocha predstavil, nech sa páči.

ParaziTT: Sevas ľudia, ja som ParaZiTT, mám čerstvo 16 rokov, rappujem a som hrdý na to, že som taký slabý a medzi moje záľuby patrí hlavne tvorba predností z mojich nedostatkov.

Vravíš, že si slabý, podľa čoho to súdiš? Veď v deň tvojich narodenín si vypustil von svoje EP ( Oko za oko , zub za zub pozn. red. ), na ktoré boli počuť najmä pochvalné slová, alebo sa mýlim?

Okej, možno máš v niečom pravdu, je pár fans, za ktorými si stojím zubami nechtami, mám pár blízkych, za ktorých som ochotný spraviť všetko, keby to potrebujú, no stále je tá väčšia časť, hlavne polka mesta, ktoré milujem a zároveň nenávidím, to jest Nitra, no každopádne tým, ktorí ma nemajú radi, mi dávajú neskutočnú motiváciu, kvôli nim sa aj EP volá Oko za oko, zub za zub, no stále sa držím hesla, nie som pomstichtivý pre všetkých má Pán Boh trest.
EP bolo vypustené v deň narodenín kvôli tomu, že som mal 15 a za mesiac som dal dokopy to, čo by oni proste nezvládli, nech sa oni zaoberajú šporením na alkohol a podobné veci, ja mám iné hodnoty, všetko dávam do hudby a verím, že raz sa mi to vráti.

Takže EP si nahrával ešte v 15tich rokoch, už len to si zaslúži úctu, na čo z EP si najviac pyšný?

Ja som na to pyšný celkovo, spravil som svoje dielo a mám niečo, čo môžem nazvať svojim, svojim spôsobom som hlavne hrdý na track Hľadám spravodlivosť, Štýl, keďže ho milujem, a Sám tvoríš cestu, lebo to je opis môjho života.

Mňa osobne zaujala pesnička Príbeh jedného chalana, kým si sa inšpiroval?

Ou, čakal som od niekoho túto otázku, ten track bol napísaný na EP ako bonus, lebo s ním nie som celkom spokojný, ale som rád, že sa viacerým ľuďom páči... Tak je to taký príbeh, ktorý zažil do polovičky môj dobrý kamarát, je to tak isto opis jeho života, no niečím si ho skoro pokazil (príbeh sa skončil normálne dobre), no v tracku je dokreslený podľa predstáv, ktoré sa odohrávali v jeho hlave a samozrejme som to trošku prikrášlil.

Dal si von EP, aký je tvoj najbližší plán, čo plánuješ?

Doteraz som sa niekam ponáhľal, no začínam chápať, že to nie je správne, dám von veci, ktoré sú nahraté kvôli finančnej situácii a iným veciam na chvíľu ostanem v úzadí a vrátim sa, keď si budem istý svojím prednesom, budem cvičiť tajne doma a vrátim sa, keď to najmenej ľudia budú čakať.

Nahrávanie, mastering a veci s tým spojené sú dosť nákladné, že? Takže teraz bude nasledovať pauza, pochopil som to správne? Nesklamalo to troška tvojich fánušíkov? Po dobrom EP si sa rozhodol takto, je v tom aj niečo iné ako financie?

Sú nákladné a hlavne, pre mladého chlapca, vlastne nemám ani ako zarábať zatiaľ a od rodičov by som si na štúdio NIKDY nevypýtal, už len z princípu... Myslím, že zatiaľ to nemalo akých fanúšikov sklamať, ale ak nejakí sú, tak prepáčte... Dosť sklamania a nenávisti prežívam v týchto dňoch a nechcem to moc dávať von, pretože by to bolo všetko strašne "temné"... a v druhom rade... chcem akosi hlavne hlasovo dospieť, pretože ľudia často ma odsúdia už len kvôli hlasu a potom sa človek ani nepozastaví nad textom a podobne.

Situácia sa môže meniť každú chvílu, nerozmýslíš si to ešte? Alebo je už tvoje rozhodnutie stopercentné?

Nie je to stopercentné, ľudia a časy sa menia, keď nájdem na zemi 500€ alebo mi niekto hodí peniaze do klobúka, tak nie som z tých, kto by ich minul na nepotrebné hlúposti, strelil som do hudby mnoho peňazí a ostáva mi veriť, že raz sa mi to akokoľvek vráti.

Takže si na niečo nové teraz počkáme, však? Ak by si si mal vybrať jednu, jednu jedinú pesničku zo všetkých, ktoré máš, ktorá by to bola?

Pár vecí ešte nahratých pôjde von, lenže chcem silno zavrieť dvere za pár vecami, ktoré som spravil asi inak, ako som mal a uvidíme, či v druhých dverách budú schody hore .

Nakoniec sa ti chcem poďakovať, že si si našiel čas, popriať ti mnoho úspechov. Chceš niekoho pozdraviť? Poďakovať sa niekomu?

Aj ja chcem poďakovať, za možnosť dať článok, ďakujem za podporu, chcem pozdraviť celú Nitru, Čermáň, svojich najbližších Milanka a spol., svojho brata Aroganta, Liga, Ičisa, chlapca, ktorý mi strašne veľa pomohol, svoju frajerku a všetkých, ktorých ma nesúdili predtým, jak ma spoznali a špeciálne chcem pozdraviť zaváraného poníka. Ďakujem za rozhovor, drž sa.

Ak Vás rozhovor a ukážky zaujali, stiahnite si celý album Oko za oko, zub za zub.


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Názory iných Váš názor a názory iných


1.

Marek o 12:35 03.02.2011

Dobrý rozhovor, len tak ďalej. Tento sýl hudby sa mi páči, aj to, že v článku je priamo odkayz na pesničky aj celý album.

2.

ParaZiTT o 13:06 03.02.2011

díky Marek :)

3.

BeatkaKrajčovičová o 14:13 03.02.2011

Kubko jsi zlatý a Tvoje tracky jsou skvělé,od srdce,tak jak to v životě je a já Ti děkuju,za to,že jsi a děláš tuhle hudbu.Jen tak dál,držím pěsti,aby Ti vše vyšlo :) Pa

4.

kamila o 16:36 03.02.2011

dala som cely album. prva skladba je vynikajuca. ja som si v patnastich uzivala detske radosti a nezamyslala sa nad takymito vaznimi vecami... si dobry

5.

Troll o 17:24 03.02.2011

Chlapec od rodicov si penaze na štúdio nevypytaš ale na Louis Vuitton topánky na to už áno...si čistý pánko ;)

6.

PrZT o 17:39 03.02.2011

ďakujem ľudia... :) zdroj tých tenisiek a zdroj peňazí na tie tenisky je myslím, že moja osobná vec a skrytý za cudzím menom by som bol aj ja strašne múdry ;)

7.

skryty za cudzim menom o 18:21 03.02.2011

ahoj, obdivujem co si dokazal. mam pre teba jeden namet na novy track: moje cervene louis vuitton tenisky. velmi ti zavidim a kade chodim tade ta ohovaram. ;)

8.

SPDSGN o 19:16 03.02.2011

Chvalim, šak ty viš co si o tom myslim. A zavislive k***y vzdy boli a budu, a uz len vdaka im ta to posuva vpred. A to len decko moze rozoberat tenisky - pod tym čo si dokazal za tak kratky čas, by sa oni ani nevysrali!

Váš názor Váš názor