14:01

ČlánkyOnline zábava


Queen, Ozzy, Slash, Alice Cooper - komerčáci

11.03.2011 09:10  /   1

Rock'n'Roll už nie to, čo býval. Starí rockeri prepožičali svoje tváre, hlasy, skladby reklame.

 |

A nie je to na škodu veci, pretože tieto reklamy nás bavia. Začneme jednou z najslávnejších skladieb na svete - Bohemian Rhapsody, ktorej autorom je Freddie Mercury. Skladbu nahrali v roku 1975 a jej nahrávanie trvalo tri týždne. Za taký čas sa dal v tej dobe nahrať celý album. Skladba bola No.1 v Británii v roku 1975, aj po opätovnom uvedení v roku 1991. Promo video ku skladbe sa stalo základom pre dnešné videoklipy. Obsahovalo niekoľko na dnešnú dobu jednoduchých trikových sekvencií a ústrednou témou bol námet z obálky druhého albumu skupiny Queen II.

Dnes 62-ročný zakladateľ metalu a skupiny Black Sabbath sa venoval počas života mnohým aktivitám. Tie, ktoré mu ničili zdravie, vynechám a spomeniem tie menej škodlivé. Spev v skupine, sólová kariéra, Ozzfest, show The Osbournes a ďalšie. V roku 1985 vystupoval na legendárnom benefičnom koncerte Live Aid, v 89-tom zasa na Moskovskom mierovom festivale. Toto vystúpenie bolo prvým veľkým rockovým koncertom "západnej" hviezdy na území Sovietskeho zväzu. A nasledovala reklama.

Po reklame prišiel Slash. Vlastným menom Saul Hudson, slávny gitarista slávnej, a bohužiaľ, v pôvodnej zostave už nefungujúcej, skupine Guns N'Roses. Prvú gitaru dostal údajne od babičky Stevena Adlera, kamaráta a budúceho člena GNR. Poznávacie znamenia - cigareta v ústach, veľké čierne vlasy pod veľkým klobúkom, gitara držaná veľmi nízko pod pásom, majstrovská hra na gitare. Prototyp rockera. Deti chcú byť ako on. Pozrite si videovizitku.

Vincent Damon Furnier - známejší ako Alice Cooper. Pôsobí na scéne 40 rokov ako hudobník, spevák, textár. Jeho show na javisku sa nezaobišla bez gilotín, elektrických kresiel, falošnej krvi, šablí a šibeníc - zmes horroru, divadla, rocku a metalu. Štýl, ktorý Alice Cooper predvádza sa volá Shock Rock. Autor známych hitov Jed, Mám osemnásť, Vitajte v mojej nočnej more, Som budúcnosť, Chceš to, dostaneš to, Hej blbec, ale hlavne Preč zo školy by sa mal stať tvárou reklamnej kampane na školské potreby.

Tie názvy skladieb bola samozrejme sranda - všetci predsa vieme a poznáme ich ako Poison, I'm Eighteen, Welcome to My Nightmare, I Am The Future, You Want It, You Got It, Hey Stoopid a School's Out.

Ak máte tip na nejkú dobrú reklamu s dobrým rockerom, dajte vedieť v diskusii pod článkom. Hlavne, aby tam nebol Justin Bieber. Ani v prípade, že tam hrá Ozzy. A keďže my sme tu všetci fanúšikovia mopsov, pridávam ešte jednu nerockerskú.


Zdroje:
Wikipedia.org
Youtube.com


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Názory iných Váš názor a názory iných


1.

Marek M. o 11:27 11.03.2011

A čo Rolling Stones. Nie sú na zahryznutie? http://www.youtube.com/watch?v=nZBmhEMFdl0

Váš názor Váš názor