14:01

ČlánkyOnline zábava


Na sobotné doobedie IV.

13.03.2011 08:59  /   0

Pri tejto hre zničíte viac životov, ako je potrebných koliečok klobásy do francúzskych zemiakov, ktoré pravdepodobne nájdete v dnešnom menu.

Mapa | armorgames.sk

Mapa | armorgames.sk

Na Slovensku sa nachádza okolo 180 hradov a zámkov. Začali ich stavať už v polovici trinásteho storočia a ich rozmach trval do 15. storočia. Hrady sa stavali na vyvýšených a ťažko prístupných miestach. Slúžili ako ochrana územia, miest a dôležitých obchodných ciest pred nepriateľmi.
V hradoch bývali zemepání, ktorí z nich spravovali rozľahlé územia.

Ich sláva upadala tak, ako rástla sila a kvalita vojenskej techniky. Ochranná úloha hradov sa stala neúčinnou a postupne strácali na význame. Ani prostredie vnútra hradu už nevyhovovalo a neposkytovalo dostatok pohodlia pre svojich obyvateľov. Ich majitelia začali stavať kaštiele a kúrie, ktoré boli pohodlnejšie a prístupnejšie. V ich okolí si budovali parky s cudzokrajnými drevinami, jazierkami, fontánami a ďalšími objektami spríjemňujúcimi ich život.

Veľmi názorne klesajúcu odolnosť hradov vidíme aj v hre, ktorú budete hrať celé sobotné doobedie. Postupne, ako získavate nové a silnejšie zbrane, hrady sa búrajú ľahšie a rýchlejšie.

V diskusii môžete spomenúť, či ste všetky hrady dali dole so zlatou medailou. Ale môžete aj odporučiť hrad, ktorý sa oplatí navštíviť.

Galéria k článku

Mapa<br />armorgames.sk

Mapa
armorgames.sk

Hrad<br />armorgames.com

Hrad
armorgames.com


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Váš názor a názory iných Váš názor a názory iných


Nikto ešte svoj názor neuverejnil. Skúste rozprúdiť diskusiu Vy.