14:01

ČlánkyOnline zábava


Na sobotné doobedie III.

11.03.2011 11:57  /   0

To že ste pomalý a nepresný zistíte pri tejto hre skôr, ako sa dohodnete s rodinou, čo sa vlastne dnes bude jesť.

 |

Ak by sme boli vo Francúzsku, možny by jedna z možností boli žabie stehienka. Ale skôr predpokladám, že vyberáte medzi granadierom a kapustnými fliačkymi.
Na tých žabách ale presda len niečo bude. Z nejakého dôvodu sú obľúbenou postavičkou v počítačových hrách.

Najstaršia verzia hry Frogger bola vydaná v roku 1981 - čiže pred tridsiatimi rokmi. Cieľom bolo prejsť so žabou cez cestu tak, aby vás nezrazilo auto a potom prejsť cez rieku, aby ste nepadli do vody. Na ceste ste sa vyhýbali autám, vo vode skákali po plávajúcich drevách a korytnačkách. Na túto tému bolo vydaných ďalších 20 neoficiálnych klonov a samotná hra dostala do vienka ešte 18 oficiálnych pokračovaní. To posledné vyšlo v roku 2009 vo verzii pre Wii a PlayStation. To svedčí o popularite tejto jednoduchej hry.

Frogger sa objavil v televízii, filme, hudbe a na MTV Movie Award 2003. Našli sa aj takí blázni, ktorí sa vžili do úlohy tejto žaby a snažili sa prežiť v reálnom svete.
27. decembra 2010 sa 23 ročný muž z Južnej Karolíny rozhodol, zahrať si froggera naživo. Snažil sa preskákať cez diaľnicu pomedzi autá. Zrazilo ho jedno SUV a bol prevezený vo veľmi zlom stave do nemocnice.

Ale späť k hre. Najvyšší nahraným a oficiálne uznaným skóre, zapísaným ako svetový rekord je hodnota 896 980 bodov. Pat Laffaye z Connecticatu nahral toto skóre 22. decembra 2009. Vy sa pokúste nahrať najvyššie skóre v úplne inej hre.

Tak čo? Granadier?

Galéria k článku


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Váš názor a názory iných Váš názor a názory iných


Nikto ešte svoj názor neuverejnil. Skúste rozprúdiť diskusiu Vy.