14:01

ČlánkyKultúraHudbaKoncerty a festivaly


Topfest tour opäť po roku v Bratislave

26.02.2011 20:51  /   0

V piatok večer sa v Bratislavskej Inter hale Pasienky odohral koncert kapiel Borra, Polemic a Horkýže Slíže.

 |

Celý hudobný večer začal niečo pred šiestou, kedy sa do športovej haly začali zbierať prví návštevníci. O šiestej to začalo. Na pódium vybehla mladá kapela Borra. V tej dobe bola hala ešte poloprázdna, no tí, ktorí sa na koncert dostavili hneď na začiatok, si mohli užiť polhodinové vystúpenie, ktoré aj patrične ocenili zdravým hukotom a potleskom.

Kapela Borra

Po prvom koncerte nasledovala polhodinová prestávka, ktorá akurát stačila na to, aby sa celý priestor haly naplnil nedočkavými milovníkmi známej skupiny Polemic. Tu sa už nedalo hovoriť o poloprázdnej hale. Hala bola plná, či už hovoríme o priestore pod pódiom zaplneným skákajúcim davom mladých, alebo o okolitých sedadlách, na ktorých si v pokoji koncert vychutnávali starší alebo pohodlnejší návštevníci. Polemic striedal hit za hitom. Nechýbali hity ako Gangster SKA, Ako to prežijem, Ja som to vedel a mnoho ďalších. Špecialitou na záver bol duet s Horkýže Slíže, pri ktorom si spolu zahrali Kukovu pieseň Farmár hľadá ženu. Samozrejme, ako to už býva po ohlásení konca koncertu, si dav dupotom a krikom vypýtal prídavok v podobe dvoch piesní. Z ktorých druhá nebola žiadna iná, ako Komplikovaná. S touto skladbou Polemic už definitívne ukončil svoj jeden a pol hodinový koncert a prenechal pódium očakávaným Slížom.

Kapela Polemic

Po krátkej polhodinovej prestávke nasledovala posledná show skupiny Horkýže Slíže. Toto jeden a pol hodinové vystúpenie určite naplnilo očakávania každého, kto sa naň prišiel pozrieť. Nechýbali najväčšie hity z dielne Slížov, ako napríklad Logická hádanka, L.A.G. Song, Malá Žužu alebo Silný refrén. Rovnako nechýbalo rozdávanie plechoviek s kolou, kostýmy a dve súťaže o zaujímavé ceny. Prvú súťaž, súťaž o najkrajší ženský úsmev, vyhrala jedná mladá slečna, jej cenou bolo vrátené vstupné na koncert. Druhá súťaž bola o niečo zaujímavejšie ceny. Členovia Slížov si z davu pred pódiom vybrali dve slečny, ktoré poprosili o povysávanie pódia krásnym, novým vysávačom. Jedna z nich dostala za odmenu vysávač a druhá dve vstupenku na TOPFEST 2011. No ani toto vystúpenie sa neobišlo bez nejakých hudobných špecialít. Prvou špecialitou bol duet so skupinou Polemic. Na druhú špecialitu sme si museli počkať až na úplný koniec. Keď skupina opustila pódium, tak sa z davu samozrejme ozývala prosba o prídavok, ktorá bola vyslyšaná siedmymi piesňami Slížov. Tieto piesne nám však podali vo forme „megamixu“, ktorý mal sotva tridsať sekúnd. Po tomto krátkom prídavku kapela znova opustila pódium. Tento „megamix“ nebol však uspokojujúci, pre všetkých a tak si návštevnici koncertu vyžiadali ďalší prídavok. Ten bol už však naozajstný a kapela nám zahrala skladbu R'n'b Soul.

Kapela Horkýže Slíže

Aby som to zhrnul, piatkový koncert bol plný zábavy, dobrej atmosféry a hlavne výbornej hudby. No a keď sa chcete podeliť o nejaký zaujímavý zážitok z koncertu, pokojne využite diskusiu pod článkom.

Galéria k článku


(C) 2012, Autorské práva tvojden.sk a jeho redakcia. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu ( okrem povoleného zdieľania ) tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu tvojden je výslovne zakázané.

Váš názor a názory iných Váš názor a názory iných


Nikto ešte svoj názor neuverejnil. Skúste rozprúdiť diskusiu Vy.